W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślęzakach działa aktywnie Szkolna Kasa Oszczędności, do której należą chętni uczniowie od 5. do 13. roku życia. Głównym celem SKO jest propagowanie wśród uczniów idei oszczędzania, wdrażanie do przedsiębiorczości i kreatywności oraz popularyzacja wiedzy ekonomicznej.

Szkolna Kasa Oszczędności w Ślęzakach promuje swoją działalność poprzez przeprowadzanie cyklicznych zajęć i organizowanie konkursów związanych z oszczędzaniem. Dużym zainteresowaniem cieszy się w szkole ogólnopolski internetowy Test Wiedzy SKO przygotowany przez Zespół SKO PKO Banku Polskiego.

W tym roku szkolnym został on przeprowadzony w kwietniu 2023 roku wśród uczniów z klas I – VI. Uczestnicy tej edycji wykazali się wiedzą z zakresu ekonomii, ekologii, zdrowego stylu życia, oszczędzania, przedsiębiorczości, cyberbezpieczeństwa, a także pierwszej pomocy.

Wszyscy uczniowie zdobyli tytuł Mistrza Wiedzy SKO, otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek.

Dużą pomocą w przygotowaniu do tego testu były materiały opracowane przez opiekunów SKO na podstawie publikacji PKO Banku Polskiego. Internetowy Test Wiedzy SKO został przeprowadzony w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślęzakach w ramach tegorocznej edycji Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli.

W roku szkolnym 2022/2023 funkcje opiekunów SKO pełnią panie: Izabela Skowron i Beata Guściora.

 

Tekst i zdjęcia: Izabela Skowron, Beata Guściora

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
18.05.2023
Data publikacji
18.05.2023
Data modyfikacji
18.05.2023