Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Prof. Piotr Gliński uhonorował orkiestrę nagrodą finansową za swoją działalność na terenie gminy powiatu, województwa i kraju.

Orkiestra Miasta i Gminy Baranów Sandomierski – reprezentowała miasto i gminę Barnów Sandomierski w wielu miejscach naszego powiatu i kraju, występowała w Rzeszowie, Tarnobrzegu, w województwie podkarpackim, świętokrzyskim i lubelskim. Współpracuje z Fundacją Pro Arte et Historia. Działa prężnie na terenie naszej gminy uświetniając swoimi występami uroczystości państwowe, czy koncertując na dożynkach gminnych i innych uroczystościach okolicznościowych. Orkiestra prezentuje swoje umiejętności na Koncertach Pieśni Patriotycznych z okazji 11-go listopada, wystąpieniach na Dzień Dziadka i Babci, koncertach na Dzień Matki.

Orkiestra koncertowała również na uroczystościach organizowanych przez Instytut Pileckiego – „Zawołani po imieniu”. Ze względu na szczególne osiągnięcia młodego zespołu Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Prof.  Piotr Gliński  przyznał orkiestrze to niezwykłe i w pełni uzasadnione wyróżnienie !

W orkiestrze wykształciło się i udoskonaliło muzyczne umiejętności wielu artystów, dziś te najlepsze tradycje lokalne kultywuje wielu młodych utalentowanych muzyków, którzy gwarantują trwanie Orkiestry w kolejnych latach. Nagroda jest podziękowaniem i docenieniem popularyzacji kultury muzycznej w naszym regionie.

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Kamila Sabo
Osoba aktualizująca
Kamila Sabo
Data wytworzenia
02.10.2023
Data publikacji
02.10.2023
Data modyfikacji
02.10.2023