W dniu 15 marca w Auli Politechniki Rzeszowskiej wydziału zamiejscowego w Stalowej Woli, odbędzie się Podkarpackie Forum Innowacji Rolniczych . Wydarzenie organizowane jest przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Podkarpacki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Podkarpacką Izbą Rolniczą.

Podczas konferencji przybliżone zostaną możliwości wsparcia jakie daje rolnikom i mieszkańcom obszarów wiejskich Krajowy Plan Strategiczny, tak by beneficjenci otrzymali jak największe wsparcie. Pragniemy przygotować podkarpackich rolników do skorzystania z płatności bezpośrednich oraz interwencji środowiskowych w ramach Planu Strategicznego 2023-2027, ze szczególnym uwzględnieniem ekoschematów i warunkowości.

Ponadto program konferencji przewiduje panel dyskusyjny nt. szans jakie dają mechanizmy wsparcia zawarte w PS dla WPR na lata 2023-2027. Uczestnikami panelu będą przedstawiciele instytucji działających w sferze rolnictwa, doradcy oraz rolnicy.

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
07.03.2023
Data publikacji
07.03.2023
Data modyfikacji
07.03.2023