W miniony weekend odbyło się wielkie rodzinne święto w dwóch miejscowościach Gminy Baranów Sandomierski. Organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Ach, cóż to był za weekend, pełen wrażeń i atrakcji !

W organizację imprez plenerowych zaangażowana była cała społeczność miejscowości Dąbrowica i Wola Baranowska, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych i Rada Sołecka na czele z Sołtysami obu miejscowości oraz Klub Sportowy Lasowiak Wola Baranowska. Zarówno mieszkańcy Dąbrowicy jak i Woli Baranowskiej nie mogli narzekać na nudę…

Świętowanie rozpoczęło się już w piątek 30 czerwca organizacją wydarzenia pn. „Integracja społeczności powiatu tarnobrzeskiego wokół historii i kultury regionu w kontekście walk o niepodległość, pielęgnowania odzyskanej wolności i kształtowania patriotycznych postaw”. Koło Gospodyń Wiejskich „Dąbrowianki” uzyskało na ten cel środki z Zarządu Powiatu Tarnobrzeskiego. W piątek odprawiona została Msza Święta w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Ślęzakach, złożono kwiaty na grobie powstańca styczniowego, następnie organizatorzy zaprosili do wysłuchania prelekcji o powstańcach styczniowych.

Po części oficjalnej przyszedł czas na odrobinę wytchnienia i zabawy…

1 lipca, w sobotnie popołudnie, na terenach przy remizie OSP w Dąbrowicy czekały liczne niespodzianki: animacje dla dzieci, gry i zabawy dostarczające odrobinę sportowej rywalizacji min. przeciąganie liny i strażackie zmagania, oczywiście wszystko w przyjemnej, rodzinnej atmosferze. Dla wykończonych zabawą przygotowane były miejsca do odpoczynku, zjedzenia darmowych smakołyków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich „Dąbrowianki”, każdy uczestnik miał okazję spróbować wojskowej grochówki oraz regionalnego bigosu podawanego z prawdziwej wojskowej kuchni polowej. Od godziny 20.00 szaleństwo na parkiecie w rytm muzyki.

Drugi dzień – 2 lipca należał do miejscowości Wola Baranowska. Tutaj również punktem obowiązkowym na stadionie sportowym KS Lasowiak były atrakcje dla najmłodszych, nie zabrakło wesołego miasteczka, zabaw z animatorem i malowania twarzy. Zainteresowaniem wśród uczestników cieszyły się pokazy wyposażenia służb mundurowych przy udziale zaproszonych gości: Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Dęba, Patrolu Saperskiego Nisko.

Ponadto były pokazy kucyków, przejażdżka bryczką konną oraz quadem. Swoje przysmaki serwowało Koło Gospodyń Wiejskich „Wolanki” wraz z członkami Związku Emerytów i Rencistów a dzięki zaangażowaniu Zespołu Szkół w Woli Baranowskiej odbyła się loteria z atrakcyjnymi nagrodami.

Na koniec przewidziano atrakcje dla nieco starszych uczestników Pikniku, a mianowicie zabawę taneczną przy akompaniamencie zespołu REKORD.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Kamila Sabo
Osoba aktualizująca
Kamila Sabo
Data wytworzenia
06.07.2023
Data publikacji
06.07.2023
Data modyfikacji
06.07.2023