Koło Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym zakończyło 3-miesięczną Inicjatywę pn. ,,KGW- Kobiety Gotują Wyśmienicie’’.

Jako beneficjent programu Podkarpackie Inicjatywy Lokalne KGW w Dymitrowie Małym zrealizowało w terminie od 1 września do 30 listopada 2021r. projekt pn.: ,,KGW – Kobiety Gotują Wyśmienicie” w ramach ścieżki rozwoju młodej organizacji!

W ramach projektu zorganizowano szereg ciekawych warsztatów i spotkań oraz I Urodziny KGW.

Uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach florystycznych, dzięki temu dekorowanie stoiska, czy przygotowanie wystroju sali na różnego rodzaju uroczystości już nie sprawi im żadnego problemu. W programie nie zabrakło warsztatów dot. promocji w social mediach, bo przecież w dzisiejszych czasach to niezbędna umiejętność. Podczas warsztatów kelnerskich, ćwiczono umiejętność składania serwetek w dekoracyjny sposób i poprawnego nakrycia stołów.  Ciekawym akcentem tego spotkania był krótki wykład na temat serwisów kelnerskich i prawidłowej obsługi gości. Dużą popularnością cieszyły się warsztaty kulinarne prowadzone przez kucharki z wieloletnim doświadczeniem, na których poznano podstawy carvingu, przygotowano mnóstwo przepysznych potraw i  smakołyków. Mogli o tym przekonać się m.in. uczestnicy I Urodzin Koła Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym. ( o tym wydarzeniu pisaliśmy tutaj – Urodziny KGW w Dymitrowie Małym).

Warto wspomnieć, że oprócz organizacji szeregu spotkań, zakupiono sprzęt i wyposażenie. KGW pozyskało m.in. termosy, podgrzewacze i zastawę stołową, co z pewnością pomoże  w rozwoju młodej organizacji. Ponadto członkinie zakupiły roll-up i parasol z logo. Dzięki temu Panie z łatwością będą mogły przygotowywać się do prezentacji podczas wydarzeń plenerowych i nie tylko.

Młoda organizacja zrzeszająca w swoich szeregach ponad 30 Pań  ma wiele pomysłów na promocję lokalnych produktów i rozwój młodej organizacji, a dzięki pozyskanym środkom w kwocie 8925,00 zł mogły zrealizować swoje cele. Wartość projektu to 14 746,75 zł.

„Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Przestrzeń Lokalna, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
01.12.2021
Data publikacji
01.12.2021
Data modyfikacji
02.12.2021