Stowarzyszenie Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych w sobotę zorganizowało uroczyste obchody I Urodzin Koła Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym, które były kolejnym punktem realizowanej inicjatywy.

Mieszkańcy Dymitrowa Małego, członkowie Rady Sołeckiej, Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej, a przede wszystkim członkinie KGW świętowali tą piękną uroczystość.

Nie zabrakło władz samorządowych, swoją obecnością zaszczycili m.in.: Zbigniew Chmielowiec Poseł na Sejm RP, Marek Mazur Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Waldemar Chwieja Radny Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim, Alina Zasadnia Skarbnik Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Jacek Rożek Vicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego,  Grzegorz Kozik Kierownik Powiatowy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Tomasz Solarski Kierownik Gminnego Zakładu Użyteczności Publicznej w Baranowie Sandomierskim, ks. Andrzej Machowicz oraz ks. Paweł Zyśko z Parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Baranowie Sandomierskim.

Uroczystość poprowadziły Magdalena Kosztur – Sołtys Sołectwa Dymitrów Mały i członkini KGW oraz Justyna Madej Przewodnicząca KGW w Dymitrowie Małym. Bogaty program artystyczny, zachwycił zgromadzonych gości.  Podsumowano  rok działalności i sukcesy zgromadzone na koncie młodej organizacji. Ciekawym punktem programu był występ artystyczny w wykonaniu najmłodszych mieszkańców Sołectwa  oraz piosenka przygotowana specjalnie na tą uroczystość w wykonaniu Pań z Koła. Cała część artystyczna była okraszona muzyką biesiadną w wykonaniu lokalnego zespołu.

Uroczystość była wspaniałą okazją  do podziękowań, które Panie złożyły na ręce Burmistrza Marka Mazura i Vicestarosty  Jacka Rożka, za okazaną dotychczasową pomoc i wsparcie podczas realizacji postawionych sobie celów. Dużym zaskoczenie przyniosły prezenty dla trzech mieszkańców Dymitrowa Małego. Panowie w podziękowaniu za dotychczasową pomoc w transporcie i wyjazdach Koła Gospodyń zostali mianowani tytułem ,,Najlepszych Szoferów KGW w Dymitrowie Małym’’ i otrzymali skromne upominki.

Po zakończeniu części artystycznej, jak na urodziny przystało nie zabrakło pysznego tortu, lamki szampana i tradycyjnego sto lat, a wszyscy uczestnicy bawili się przy akompaniamencie orkiestry przy suto zastawionych stołach.

Całe wydarzenie odbyło się w ramach realizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym trzymiesięcznej  inicjatywy, która rozpoczęła się 1 września i potrwa do 30 listopada, pn. ,,KGW- Kobiety Gotują Wyśmienicie’’ dofinansowanej z projektu Podkarpackie Inicjatyw Lokalne 2021-2023.

W ramach projektu oprócz uroczystych obchodów I Urodzin KGW, organizatorzy zaplanowali szereg ciekawych warsztatów. Za nami już warsztaty florystyczne i kulinarne, które cieszyły się sporym zainteresowaniem, a do końca trwania projektu Panie zaplanowały jeszcze m.in. warsztaty kelnerskie i warsztaty dot. promocji w social mediach.

„Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Przestrzeń Lokalna, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”.”

Zdjęcia dostępne w Galerii.

 

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
06.10.2021
Data publikacji
06.10.2021
Data modyfikacji
07.10.2021