Tyle się dzieje dookoła Ogólnopolskiego Festiwalu Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej „Dziecko w Folklorze”, że należą się wszystkim zainteresowanym solidne informacje.

Wersja hybrydowa festiwalu to prawdziwa rewelacja, ale i nieustające zmiany w wyborze właściwej wersji i daty występów poszczególnych artystów. Jako organizatorzy musimy być czujni i gotowi na każdą sytuację, których w tym niestabilnym czasie jest wiele.  System hybrydowy to dla nas nowość. Możliwość wyboru uczestnictwa w festiwalu (udział zdalny, bądź występ na żywo) jest z jednej strony bardzo pomocna, ale też trochę smutna, gdyż nie będziemy mieli możliwości spotkać się ze wszystkimi uczestnikami. Wielu instruktorów wybrało udział zdalny ze względów bezpieczeństwa, ale również z braku możliwości zebrania grupy w proponowanym przez nas terminie.  Najważniejsze jednak, że taka formuła jest bezpieczna – i to właśnie będziemy chcieli zagwarantować wszystkim uczestnikom najlepiej jak potrafimy.

Pomimo ograniczeń, na naszej scenie nie zabraknie występów na żywo. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę, będziemy obserwować solistów oraz grupy śpiewacze i taneczne. W każdym dniu będziemy gościć około 70 miłośników folkloru. Na szczęście żaden z występów nikomu nie umknie, bowiem na naszym kanale YouTube transmitowany zostanie cały Festiwal. Rezerwujcie więc sobie czas 19 i 20 czerwca, bo będzie mnóstwo wyjątkowych regionalnych prezentacji z  9 województw naszego kraju!

Skoro jesteśmy już przy liczbach…

W tegorocznej edycji Festiwalu „Dziecko w Folklorze” będziemy gościć (zdalnie i na żywo) prawie 300 uczestników z województwa lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i podkarpackiego.
46 prezentacji zostanie poddanych rzetelnej ocenie naszemu profesjonalnemu jury festiwalowemu w osobach: prof. dr  hab. Jana Adamowskiego (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie – językoznawca, folklorysta, badacz kultury regionalnej), mgr Jolanty Dragan  (kustosz Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej – etnograf, muzyk) oraz dr Kingi Strycharz-Bogacz (Katolicki Uniwersytet Lubelski – etnomuzykolog).

Przypominamy, że Ogólnopolski Festiwal Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej „Dziecko w Folklorze” proponuje uczestnikom aż 6 kategorii konkursowych. Soliści śpiewacy (11 zgłoszeń) i instrumentaliści solowi (12 zgłoszeń) to dwie „ścigające się” kategorie tego roku. Jeżeli chodzi o kategorie grupowe, czyli zespoły taneczne i grupy śpiewacze – w tym roku mamy po 8 prezentacji, a tuż za nimi znajdują się kapele – których usłyszymy 6 razy.

Przy okazji festiwalu nie może zabraknąć atrakcji dla dużych i małych. Planujemy spędzić niedzielę w stylu iście folkowym – będą zabawy dla dzieci, kiermasze rękodzielnicze, warsztaty z ceramiki i bibułkarstwa oraz koncert Orkiestry św. Mikołaja, która od lat plasuje się w czołówce polskich zespołów folkowych.

Emocje przygotowawcze festiwalu są ogromne, dopinamy wszystko na ostatni guzik i czekamy na uczestników z utęsknieniem. Do zobaczenia 19 i 20 czerwca w Baranowie Sandomierskim!

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
16.06.2021
Data publikacji
16.06.2021
Data modyfikacji
16.06.2021