9 listopada w parku osiedlowym w Skopaniu odbyło się Ognisko Niepodległości, które zorganizowała Rada Osiedla oraz Zespół Szkół w Skopaniu. Organizowanie tego wydarzenia stało się już piękną tradycją – z roku na rok przybywa coraz więcej mieszkańców, aby wspólnie uczcić Święto Odzyskania Niepodległości i oddać hołd tym, którzy oddali życie w walce o wolność i niepodległość Ojczyzny.
Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego oraz złożenia zniczy pod pomnikiem porucznika Romana Griesswalda. Symbolicznego gestu dokonali: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski – Marek Barszcz, Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Różańcowej – ks. Marcin Hanus oraz Przewodniczący Zarządu Osiedla Skopanie – Edward Rusin.
Po wspólnej modlitwie w intencji Ojczyzny odbył się występ przedszkolaków, który uczestnicy oglądali z podziwem i ogromnym wzruszeniem. Następnie rozbrzmiały pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Skopaniu. Dzięki udostepnionym śpiewnikom wszyscy obecni mogli włączyć się we wspólne śpiewanie, które wprowadziło uczestników w wyjątkowy, podniosły nastrój.
Organizatorzy zadbali również o gorący poczęstunek, który umilił wspólne świętowanie przy ognisku.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizację Ogniska Niepodległości w Skopaniu.
Opracowanie i zdjęcia: Krystyna Rusin



















