Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a my serdecznie zapraszamy do wspólnego kultywowania naszych pięknych tradycji poprzez uczestnictwo w konkursach o tematyce świątecznej.

Czy masz talent do tworzenia pięknych palm wielkanocnych ? Czy chcesz podzielić się swoją kreatywnością z innymi ? Jeśli tak, stwórz plamę i weź udział w konkursie !

Wielkanoc to święto, które ma wiele symboli. Jednym z nich są palmy wielkanocne, które tradycja nakazuje święcić w Niedzielę Palmową kończącą Wielki Post. Oprócz symboliki, palmy wielkanocne to również przepięknie wykonane rękodzieło, które przykuwa wzrok kolorami. Tworzenie palm wielkanocnych wymaga kreatywności, pomysłowości i zdolności manualnych, w rezultacie dostarcza mnóstwo radości, satysfakcji, ale także wspiera spójność społeczną i buduje silniejsze więzi w społeczności.

24 marca w Baranowie Sandomierskim odbędzie się XV edycja konkursu „Najpiękniejsza i największa palma wielkanocna 2024” którego organizatorem jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym roku także zachęcamy Państwa do udziału! Przypominamy – karty zgłoszeniowe i wszystkie potrzebne załączniki należy dostarczyć do siedziby organizatora do dnia 15.03.2024r.

Wymagane dokumenty do pobrania oraz szczegółowe informacje znajdziecie tutaj -> KONKURS

 

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim przygotował również coś dla młodszych mieszkańców Naszej Gminy – konkurs plastyki tradycyjnej „WIELKANOC 2024” skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej.

Tradycje wielkanocne są pięknym dziedzictwem, które przekazujemy z pokolenia na pokolenie. Dzięki temu utrzymujemy żywe dziedzictwo naszych przodków, podtrzymujemy więź z naszymi korzeniami. Tworzenie ozdób wielkanocnych to również sposób na wyrażanie radości. Satysfakcja płynąca z ukończenia własnoręcznie wykonanej ozdoby jest niezwykle budująca.

Prace konkursowe należy zgłaszać do 15 marca 2024r., szczegółowe informacje wraz z niezbędnymi dokumentami do pobrania znajdziecie tutaj -> KONKURS

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Kamila Sabo
Osoba aktualizująca
Kamila Sabo
Data wytworzenia
29.02.2024
Data publikacji
29.02.2024
Data modyfikacji
29.02.2024