Największa sportowa impreza w Baranowie Sandomierskim przeszła do historii! 115 kolarzy rywalizowało na trasie Karpackiego Wyścigu Kurierów dla Amatorów pokonując 75 km na szosach Gminy Baranów Sandomierski i Padew Narodowa.

Amatorzy wyruszyli z baranowskiego Zamku na trasę II Karpackiego Wyścigu Kurierów dla Amatorów punktualnie w samo południe, wtedy też rozpoczął się start honorowy dla dystansu PRO i dojazd na Rynek. Chwilę później miał miejsce start ostry lotny dla tego dystansu.

Na szosach sąsiednich gmin Baranów Sandomierski i Padew Narodowa rywalizowali młodsi i starsi, Panie i Panowie, a wszyscy mieli do pokonania 75 km, czyli 3 okrążenia po 25 km biegnące z Baranowa Sandomierskiego, przez Dymitrów Duży, Domacyny, Wojków, Padew Narodową, Kębłów, Zaduszniki, znów Domacyny, kolejno Dymitrów Mały z metą na baranowskim Rynku.

Panie rywalizowały w czterech kategoriach wiekowych, a panowie we wszystkich siedmiu. Była to wspaniała impreza kolarska, pełna emocji, prędkości i rywalizacji.

W klasyfikacji generalnej kolarze osiągali średnią prędkość 44,36 km/h! Jak na amatorów kolarstwa byliśmy pod ogromnym wrażeniem ich umiejętność, bowiem najlepsi kolarze tuż po godzinie 14 byli już na linii mety!

Każdy z uczestników Wyścigu otrzymał pamiątkowy medal. A punktualnie o godz.15.00 na Rynku w Baranowie Sandomierskim odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców. Najlepszy w klasyfikacji Generalnej, w kategorii Amatorów okazał się Paweł Teter, reprezentant PSP LUBLIN. Drugie miejsce na podium zajął Dominik Siwiec  z CYCLO CENTRUM 42SPORTS.PL z Sędziszowa Małopolskiego. Na trzeciej pozycji znalazł się Dawid Nytko z Tarnowa.

Uhonorowano również trzech kolarzy, którzy uzyskali najlepszy czas podczas Premii Lotnej w Zadusznikach, nagrodami im. I.Łukasiewicza.

Ponadto, w siedmiu  kategoriach męskich ( M1,M2, M3, M4, M5, M6 i M7) oraz trzech kategoriach  damskich (K1, K2, K 5) nagrodzono laureatów I Miejsc.

Nagrody wręczali: Marek Mazur Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Jerzy Sudoł Starosta Tarnobrzeski, Robert Pluta Wójt Gminy Padew Narodowa, Robert Kędzior  Radny Gminy Padew Narodowa oraz Dr Maciej Szymanowski Dyrektor Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka

Szczegółowe wyniki z podziałem na poszczególne kategorie znajdziecie Państwo poniżej.

Na zakończenie Dyrektor Karpackiego Wyścigu Kurierów Tomasz Wójcik nagrodził pozostałych organizatorów pamiątkowymi medalami.

 

Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia – Galeria1, Galeria 2

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
30.08.2021
Data publikacji
30.08.2021
Data modyfikacji
30.08.2021