60 uczniów uczęszczających do szkół prowadzonych przez Gminę Baranów Sandomierski w roku szkolnym 2022/2023 otrzymało stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów przyjętego przez Radę Miejską w Baranowie Sandomierskim.

Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski jest formą wyróżnienia uczniów odznaczających się wybitnymi wynikami w nauce oraz osiągnięciami indywidualnymi.

Rada Miejska w Baranowie Sandomierskim podjęła Uchwałę nr LXIII/515/23 w sprawie określenia szczegółowych warunków udzielenia pomocy uzdolnionym uczniom pobierającym naukę w szkołach prowadzonych przez Gminę Baranów Sandomierski. Na jej podstawie stypendium otrzymało łącznie 60 uczniów, którzy odnieśli największe sukcesy w nauce w roku szkolnym 2022/2023.

5 grudnia podczas uroczystej gali w Sali Widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus oraz Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego Jacek Rożek wręczyli stypendystom pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom znakomitych wyników, zaangażowania i ambicji. Wierzymy, że na tym Wasza praca się nie skończy, że to dopiero początek Waszej kariery naukowej, a stypendia będą dodatkową motywacją w rozwoju talentów.

Podziękowania należą się również rodzicom oraz nauczycielom, którzy cały czas służą pomocą i dają możliwości do rozwoju swoim podopiecznym.

 

Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia: Galeria

Zdjęcia: Tomasz Młyniec

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Kamila Sabo
Osoba aktualizująca
Kamila Sabo
Data wytworzenia
06.12.2023
Data publikacji
06.12.2023
Data modyfikacji
08.12.2023