Na terenie sołectwa Dymitrów Mały znów zostanie zrealizowany projekt w ramach ,,Działaj Lokalnie”. Tym razem funkcje realizatorów inicjatywy przejęły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym.

Projekt pn. ,,W zdrowym ciele, zdrowy duch – w KGW jest niezły ruch!” dofinansowany ze środków programu ,,Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacje Fundusz Lokalny SMK realizowany jest od 01.07.2022r.

W trakcie 5-miesięcznej inicjatywy Panie zrealizują zadanie, którego głównym celem  jest promocja zdrowej, polskiej żywności i aktywności ruchowej w rytm muzyki ludowej.

W ramach realizacji projektu przeprowadzone zostaną warsztaty i wykłady dot. zdrowej, polskiej żywności, na której zarówno dzieci, jak i młodzież i starsi mieszkańcy poznają najlepsze wartości polskich produktów, dbając o lokalne tradycje przygotowując wyśmienite potrawy. Poznają to co najlepsze, czyli to co naturalne i zdrowe. Ponadto zostaną przeprowadzone warsztaty ZUMBY Folk, na której w rytm muzyki ludowej zadbamy o naszą sprawność fizyczną, przy jednoczesny, promowaniu muzyki ludowej.

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
13.07.2022
Data publikacji
13.07.2022
Data modyfikacji
17.10.2022