Od 15 marca do 15 maja 2023r. rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich. W tym roku nowa płatność Ekoschematy – istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego.

W tym roku płatności bezpośrednie będą realizowane jako interwencja Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. W ramach tych płatności kontynuowane będą dotychczas realizowane rodzaje, ale również wprowadzone nowe, a także będąca połączeniem wymogów zazielenienia i zasad wzajemnej zgodności – warunkowość. Kładzie ona większy nacisk na kwestie klimatyczne i środowiskowe oraz uzależnia otrzymanie pełnego wsparcia od przestrzegania przez beneficjentów przewidzianych norm i wymogów. Niedostosowanie się do nich może skutkować zmniejszeniem kwoty płatności.

Celem BEZPŁATNEJ pomocy w wypełnianiu wniosków oraz kompleksowego doradztwa zapraszamy do siedziby Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Tarnobrzegu, ul. 1-go Maja 4, V piętro, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30. 

Szczegóły na plakacie poniżej.

Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej PODR w Boguchwale gdzie zamieszczony jest szczegółowy harmonogram obsługi rolników – link tutaj

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Kamila Sabo
Osoba aktualizująca
Kamila Sabo
Data wytworzenia
11.04.2023
Data publikacji
11.04.2023
Data modyfikacji
11.04.2023