Po raz kolejny na baranowskim rynku obyło się Narodowe Czytanie. ,,Moralność Pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej – to królowa dzisiejszego spotkania!

Tegoroczna jubileuszowa, bo już X edycja Narodowego Czytania rozpoczęła się punktualnie o godzinie 11 na baranowskim rynku. Spotkanie zgromadziło wielu miłośników polskich książek. Młodzież i dorośli wspólnie czytali fragmenty lektury, a towarzyszyła temu przepiękna sceneria małego rynku i stroje z tamtych lat.

Można powiedzieć, że czytanie książek na rynku to baranowska tradycja!  X Narodowe Czytanie odbyło się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej i zgromadziło wielu miłośników polskiej literatury. Tradycyjnie całej oprawie towarzyszył kiermasz książek.

W Narodowym Czytaniu wzięli udział m.in. Marek Barszcz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Mirosław Smykla Dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskimi wraz z pracownikami, Tomasz Solarski Kierownik Gminnego Zakładu Użyteczności Publicznej w Baranowie Sandomierskim,  uczniowie Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim  wraz z nauczycielami, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Knapach wraz z wychowawcami oraz mieszkańcy.

Wszyscy uczestnicy po zakończonym czytaniu mogli przybić na  swoich egzemplarzach pamiątkową pieczątkę.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy, za tak liczny udział i już teraz zapraszamy na kolejną edycję Narodowego Czytania!

Zapraszamy do Galerii!

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
06.09.2021
Data publikacji
06.09.2021
Data modyfikacji
06.09.2021