Ostatni weekend okazał się obfity w nagrody dla zdolnych mieszkańców Naszej Gminy

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o sukcesie „Lasowiaczek” podczas 38 Ogólnopolskiego Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie a już docierają do nas kolejne wspaniałe wieści – nagrody przywieźli recytatorzy z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury – Maks i Wojtek.

A jak do tego doszło?

Otóż tydzień temu Emilia Myszka, Maksymilian Cena, Bartek Pieróg i ich instruktor Wojtek Gwoździowski powalczyli w Turnieju recytatorskim “Złota Szpila” , który miał miejsce w pięknej scenerii małej sceny Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

„Złota Szpila” – Ogólnopolski Turniej Satyry im. Ignacego Krasickiego, ma charakter interdyscyplinarny, obejmuje cztery dziedziny twórczości: plastykę, muzykę, kreację słowa i literaturę. Otwarty dla młodzieży i dorosłych, tworzących amatorsko i chcących ukazać otaczający świat poprzez wybrany przez siebie artystyczny i oryginalny sposób. Inspiracją działań są m. in. wybrane utwory Ignacego Krasickiego, jednego z najważniejszych twórców polskiego Oświecenia, autora pierwszej powieści satyrycznej.

Najsilniejszą kategorią okazała się piosenka i recytacja w różnych kategoriach wiekowych. Pech chciał, że choroba  nie pozwoliła jednemu z naszych przedstawicieli zaprezentować swoich umiejętności i ostatecznie Bartek nie wziął udziału w inscenizacji. Bardzo żałujemy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia !

Z uwagi na wysoki poziom uczestników jury nie miało lekko, ostatecznie, po długich obradach, 16 października dwóch panów – Maks i Wojtek – zostało zaproszonych na finał do zamku w Dubiecku. Tam podsumowano cały projekt „Złotej Szpili”. Wyświetlono film z warsztatów kreacji słowa – udział brali Maks i Bartek, zaprezentowano warsztatową etiudę piosenek, podsumowano warsztaty literackie i plastyczne.

Nasi zdolni reprezentanci nie wyszli z pustymi rękoma, otóż Maksymilian Cena zdobył II nagrodę, a  na ręce Wojciecha Gwoździowskiego powędrowało wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy laureatom, cieszymy się że ich wysiłek, a przede wszystkim talent został doceniony i życzymy dalszych sukcesów !

 

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Kamila Sabo
Osoba aktualizująca
Kamila Sabo
Data wytworzenia
21.10.2021
Data publikacji
21.10.2021
Data modyfikacji
21.10.2021