Kto jest patronem strażaków? Do jakiej grupy pożarów zaliczamy pożary olejów
i tłuszczów? Między innymi na takie pytania odpowiadali uczniowie szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Baranów Sandomierski podczas gminnych eliminacji OTWP.

16 uczniów wykazało się niemałą znajomością przepisów pożarowych oraz wiedzą na temat techniki pożarniczej, choć podkreślali, że nie był to łatwy Turniej.

Jak przebiegały eliminacje?

Turniej Wiedzy Pożarniczej rozpoczął się od testu składającego się z 30 pytań zamkniętych. Uczestnicy mieli 60 minut na udzielenie odpowiedzi, z których tylko jedna była prawdziwa. Maksymalna ilość uzyskanych punków mogła wynieść 30. Eliminacje rozgrywały się wśród dwóch grup wiekowych. Po trzy osoby, z kategorii, które uzyskały największą ilość punktów zakwalifikowały się do drugiego etapu Turnieju.

Drugi etap eliminacji gminnych polegał na wylosowaniu zestawu 4 pytań i udzieleniu odpowiedzi ustnej przed Komisją, której skład stanowili: mł. bryg. Szymon Rawski, mł. kpt. Przemysław Myszka oraz mł.asp. Bartłomiej Bąk z Państwowej Straży pożarnej w Tarnobrzegu.  Za każda poprawną odpowiedzi uczestnicy mogli zdobyć max.  3 punkty.

Z trójki najlepszych po etapie odpowiedzi ustnych wyłoniono zwycięzców eliminacji gminnych.

Kto został laureatem i będzie reprezentował Gminę Baranów Sandomierski na eliminacjach powiatowych?

Na podium eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom’’ 2022,  w grupie I, znaleźli się:

I Miejsce: Zuzanna Urbaniak ( SP Ślęzaki)

II Miejsce: Zuzanna Bereska ( SP Ślęzaki)

III Miejsce: Nikola Byczek( SP Ślęzaki)

Laureatami II grupy Turnieju są:

I Miejsce: Maja Walczyk ( SP Skopanie)

II Miejsce: Nikodem Marek (SP Dąbrowica)

III Miejsce Jakub Głaz ( SP Skopanie)

W/W laureaci eliminacji gminnych już 29 kwietnia 2022 będą reprezentować Gminę Baranów Sandomierski podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom’’ 2022, które odbędą się w Gorzycach.

Pośród nagrodzonych przyznano również  nagrodę specjalną dla Najmłodszego Uczestnika Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Została nią Anna Ślusarz ze Szkoły Podstawowej w Skopaniu.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, za pomoc w organizacji eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom” 2022. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu powiatowym.

Cała galeria zdjęć dostępna pod linkiem-> GALERIA

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
31.03.2022
Data publikacji
31.03.2022
Data modyfikacji
31.03.2022