Zespół Gun Jah z Tarnobrzega, w którego skład wchodzą muzycy ze Skopania
i Tarnobrzega wygrał konkurs talentów na Festiwalu Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim.

 – Już samo zaproszenie nas na „Reggae na Piaskach” było wielkim wyróżnieniem, bo to jeden z najbardziej rozpoznawalnych festiwali reggae w Polsce. Jadąc tam nie spodziewaliśmy się, że wrócimy z 1 miejscem w konkursie i statuetką dla najlepszego zespołu. Po prostu szok, jednak marzenia się spełniają – mówi Damian „Wujek” Wojciechowski, frontmen Gun Jah.

Festiwal „Reggae na Piaskach” organizowany jest od 2001 roku. Szybko stał się jedną z najważniejszych imprez w roku dla miłośników muzyki reggae. W czasie festiwalu tradycyjnie już występują gwiazdy, również międzynarodowego formatu, odbywa się też konkurs talentów, do którego zapraszane są najbardziej oryginalne i ciekawe zespoły, które pojawiły się na polskiej scenie reggae. Wygrana w konkursie to wielka nobilitacja i szansa na ogólnopolską karierę.

Gun Jah z Tarnobrzega to zespół łączący doświadczenie z młodością. Obok doświadczonych muzyków, występuje w nim startująca na muzycznej scenie młodzież. Niedawno zespół pokazał się publiczności w Tarnobrzegu, dając świetny koncert na imprezie charytatywnej na rzecz cierpiącej na SMA Marysi Wolskiej z Tarnobrzega. Do udziału w festiwalu „Reggae na Piaskach” i w konkursie talentów grupa została zaproszona dosłownie na kilka dni przed rozpoczęciem się imprezy. Nie przeszkodziło to ekipie z Tarnobrzega i Skopania w wygraniu konkursu.

 

źródło: https://tyna.info.pl/tarnobrzeski-zespol-gun-jah-najlepszy-na-prestizowym-festiwalu/

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
28.07.2021
Data publikacji
28.07.2021
Data modyfikacji
27.07.2021