W dniu 29 sierpnia 2021 roku w Ulanowie odbędą się XXI Dożynki Województwa Podkarpackiego, współorganizowane przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych IPSST.

Uroczystość ta, to kontynuacja zainaugurowanego w 2001 roku przesłania PSST do wspólnego świętowania dożynek wojewódzkich, odbywających się w różnych miejscach Podkarpacia.

Dożynki są świętem lokalnych i regionalnych wspólnot. Poprzez ich organizację chcemy kultywować tradycje i zwyczaje dożynkowe panujące w różnych częściach Podkarpacia, pokazując różnorodność obrzędów dziękczynnych za zebrane plony, bogactwo regionalnych strojów ludowych, podtrzymując i pielęgnując narodowe obyczaje.

Zapraszam Państwa oraz reprezentacje rolników  do udziału w tym corocznym święcie plonów.

Po mszy świętej dożynkowej, dla grup wieńcowych zapewniony będzie poczęstunek. Ponadto, każda grupa wieńcowa otrzyma pamiątkowy dyplom.

Wiedząc, że w tym dniu będą miały miejsce różne inne uroczystości dożynkowe, zwracam się z prośbą o oddelegowanie do udziału w Dożynkach Województwa Podkarpackiego co najmniej jednej delegacji z grupą wieńcową z każdego powiatu naszego województwa.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
13.08.2021
Data publikacji
13.08.2021
Data modyfikacji
13.08.2021