Koło Gospodyń Wiejskich ,,Dąbrowianki” w Dąbrowicy otrzymało wyróżnienie specjalne w konkursie zorganizowanym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Druga edycja konkursu pn. „Kubek, dzbanek czy makatka… Rękodzieło to jest gratka!” podobnie jak w ubiegłym roku zgromadziła wielu uczestników. W konkursie wzięły udział koła zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich, a wśród nich przedstawicielki naszej Gminy.

Na czym polegało zadanie konkursowe? 

W ramach konkursu należało wykonać przedmiot, który mógłby zostać wykorzystany w działaniach informacyjnych Agencji. Musiał także nawiązywać do tradycji polskiej wsi i kojarzyć z życiem rolników.

Biorąc pod uwagę ponad 200 prac komisja miała nie lada wyzwanie. Oceniała ich oryginalność, pracochłonność, wykorzystanie materiałów naturalnych oraz estetykę i jakość wykonania. Ważny był również potencjał do wykorzystania pracy jako gadżetu promocyjnego Agencji.

KGW z Dąbrowicy jako prace konkursową przygotowało plecak, który starannie wykonany wpadł w oko jury. Dzięki temu dla Koła przyznano wyróżnienie specjalnie, a tym samym dyplom i nagrody rzeczowe.

Gratulujemy!

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
12.12.2022
Data publikacji
12.12.2022
Data modyfikacji
12.12.2022