Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski w ostatnich dniach podpisał umowę na przebudowę ul. Kościuszki i ul. Wenecja w Baranowie Sandomierskim.

Pierwsze dni grudnia potwierdziły fakt realizacji w przyszłym roku długo oczekiwanej inwestycji w Baranowie Sandomierskim na Przebudowę drogi gminnej nr 100007R ul. Kościuszki i ul. Wenecja w Baranowie Sandomierskim. Umowa na realizację zadania została podpisana przez Burmistrza MiG Baranów Sandomierski z firmą BRUK-DAR Dariusz Skawiński.

Wartość inwestycji to 1 783 000,01 zł, z czego kwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi  938 613,00 zł.

To zdecydowanie dobra wiadomość dla uczestników ruchu drogowego bowiem obecny stan techniczny dróg jest zły i stwarza niebezpieczeństwo dla osób po niej poruszających się. Celem planowanej inwestycji jest stworzenie nowej nawierzchni asfaltowej na w/w ulicach o łącznej długości blisko 942 mb, zostaną przebudowane i powstaną również nowe chodniki. Obok Kościoła powstanie wzniesione przejście dla pieszych, a przy szkole zostaną wydzielone miejsca parkingowe. W ramach inwestycji zostanie przebudowana sieć wodociągowa
o długości ok 300 m, która poprzez zły stan techniczny przynosiła mieszkańcom liczne niedogodności.

Jak już kilkukrotnie wspominaliśmy inwestycje drogowe to jedne z ważniejszych inwestycji w Gminie ponieważ realizowane są z myślą o uczestnikach ruchu drogowego zapewniając nam wszystkim komfort i bezpieczeństwo.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
08.12.2021
Data publikacji
08.12.2021
Data modyfikacji
09.12.2021