W dniu 29 września 2022 r.  mieszkańcy Gminy Baranów Sandomierski zrzeszeni w Uniwersytecie Trzeciego Wieku wybrali się śladami Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego do Komańczy w Bieszczadach.

Uczestnicy podczas wycieczki przeszli  Dróżką Księdza Prymasa, wzdłuż której po obu stronach ułożone są kamienne tablice, na których wygrawerowane są fragmenty Jasnogórskich Ślubów. Seniorzy dotknęli miejsc, w których Prymas przebywał i wyrażał troskę o cały naród polski. W izbie pamięci zobaczyli  liczne pamiątki po Prymasie Tysiąclecia –  stolik, wiklinowy fotel, używane przez niego szaty liturgiczne, ornat, sutanna, biret i piuska kardynalska. Uczestniczyli w wykładzie, który wygłosiła siostra Bożena nazaretanka o pobycie  kardynała w Komańczy, gdzie prymas napisał teksty Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego i Wielką Nowennę Tysiąclecia, przygotowujące Polskę do obchodów 1000-lecia chrztu. Dodatkowo seniorzy odwiedzili skansen w Sanoku.

Inicjatywa jest dofinansowana ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Fundusz Lokalny SMK.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
03.10.2022
Data publikacji
03.10.2022
Data modyfikacji
03.10.2022