Niebawem rozpoczniemy remont drogi gminnej nr 100093R w miejscowości Durdy.
W dniu dzisiejszym Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur podpisał umowę z przedstawicielem firmy, która zrealizuje zadnie.

Inwestycja pozwoli na remont drogi prowadzącej do słynnej kapliczki św. Mikołaja, która zlokalizowana jest przy granicy naszej Gminy z Gminą Cmolas. Tym samym realizacja zadania przyczyni się do poprawy komunikacji i zachęci zarówno mieszkańców, jak i turystów do odwiedzania tego miejsca.

Na czym będzie polegać inwestycja?

Prace będą polegać na wykonaniu nowej nawierzchni z kruszywa kamiennego o grubości 20 cm . Po odpowiednim zagęszczeniu, nawierzchnia zostanie wykonana na długości 760 metrów i szerokości 4 metrów. Taki gruntowny remont poprawi znacznie stan techniczny drogi, zapewniając trwałą i bezpieczną nawierzchnię dla wszystkich użytkowników. Dodatkowo przeprowadzone zostanie profilowanie drogi przy użyciu sprzętu mechanicznego. Udrożnione zostaną także rowy przydrożne, co zminimalizuje ryzyko wystąpienia zalewania drogi w czasie opadów deszczu. Ponadto, wykonane zostanie karczowanie zakrzaczeń na długości około 1600 metrów, co pozwoli na poprawienie widoczności
i bezpieczeństwo na trasie.

Warto podkreślić, że ta inwestycja nie byłaby możliwa bez współpracy Samorządu Gminy Baranów Sandomierski oraz Lasów Państwowych. Całkowity koszt remontu wyniesie ponad 160 tysięcy złotych, z czego Lasom Państwowym przypada 60 tysięcy złotych.

Wykonawcą zadania została firma: KORPOL – ROBOTY ZIEMNE Przemysław Korpuliński, z siedzibą: ul. Zacisze 24, 39-340 Padew Narodowa.

Poniżej przedstawiamy obecny stan drogi gminnej:

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
04.08.2023
Data publikacji
04.08.2023
Data modyfikacji
04.08.2023