Zbiórka środków medycznych i opatrunkowych zorganizowana na terenie Miasta
i Gminy Baranów Sandomierski pokazała wielką ofiarność i solidarność mieszkańców Gminy z mieszkańcami Ukrainy potrzebującymi pomocy.

Jak ogłaszaliśmy na stronie internetowej, w czwartek na terenie Miasta i Gminy Baranów Sandomierski została przeprowadzona akcja pomocowa na rzecz mieszkańców Ukrainy broniących się przed napaścią Rosji.

W każdej miejscowości na terenie Gminy został uruchomiony punkty, gdzie mieszkańcy danego sołectwa mogli przynosić środki medyczne i opatrunkowe Po raz kolejny mieszkańcy nie zawiedli i tłumnie przybywali do wyznaczonych punktów przekazując różnego typu środki medyczne, które mogą pomóc poszkodowanym. Wśród nich znalazły się m.in. środki opatrunkowe, bandaże, środki przeciwbólowe, środki odkażające, apteczki czy zestawy do szycia. Wszystkie zebrane środki w dniu dzisiejszym zostały przekazane do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, z którego trafią na Ukrainę – lista zebranej pomocy.

Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur serdecznie dziękuje wszystkim mieszkańcom za ogromny dar serca i solidarność z obywatelami Ukrainy w tak trudnym dla nich czasie.  

Jednocześnie zachęcamy do śledzenia komunikatów na stronie internetowej Miasta i Gminy Baranów Sandomierski oraz profilu Facebook Gminy, gdzie będą publikowane wszystkie informacje dot. organizowanej pomocy.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
04.03.2022
Data publikacji
04.03.2022
Data modyfikacji
04.03.2022