Za nami XXI Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Sporcie Pożarniczym! W niecodziennych zmaganiach wzięło udział 21 drużyny z Powiatowych
i Miejskich Straży Pożarnych z całego województwa podkarpackiego.

Mistrzostwa zostały przeprowadzone w dwóch etapach.

Pierwszy etap odbył się 31 maja 2023r. na obiektach Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, gdzie zostały przeprowadzone konkurencje indywidualne. Tego dnia strażacy mieli do pokonania pożarniczy tor przeszkód – 100 metrów oraz wspinanie po drabinie hakowej na III piętro wspinalni.

Drugi etap Mistrzostw odbył się w stolicy naszej Gminy, na stadionie lekkoatletycznym w dniu 4 czerwca. Tego dnia ponad 200 zawodników z Komend Powiatowych i Miejskich PSP naszego województwa rywalizowało w dwóch konkurencjach tj. sztafeta pożarnicza 4×100 z przeszkodami oraz pożarnicze ćwiczenie bojowe. Widowiskowe zmagania strażaków, wzbudzały zachwyt oglądających kibiców.

Na podium znaleźli się m.in:

Szczegółowe wyniki Mistrzostw przedstawiamy poniżej:

klasyfikacja końcowa

II dzień – sztafeta

II dzień – bojówka

I dzień – hakówka

I dzień – dwubój

I dzień – 100m

Oprócz rywalizacji strażaków, podczas wydarzenia mogliśmy oglądać  ,,Małych Strażaków” z Suchorzowa. Najmłodsi zaprezentowali swoje umiejętności wykonując ćwiczenie bojowe, sztafetę i pokaz pierwszej pomocy.

Obszerna Galeria, której autorem jest Pan Marcin Betleja z KW PSP Rzeszów dostępna jest w linkach poniżej:

Mistrzostwa Dzień I

Mistrzostwa Dzień II

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
05.06.2023
Data publikacji
05.06.2023
Data modyfikacji
05.06.2023