W dniu dzisiejszym w Zespole Zamkowo-Parkowym w Baranowie Sandomierskim odbyło się uroczyste otwarcie mobilnej wystawy -,, Pomalować świat’’ w ramach Podkarpackiego Festiwalu Osób Wyjątkowych.

Czego dotyczy wystawa? 

Wystawa prezentuje twórczość Warsztatów Terapii Zajęciowej z całego Podkarpacia. Autorami prac są uczestnicy WTZ m.in. uczestnicy WTZ w Baranowie Sandomierskim. Wystawa została zorganizowana przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie we współpracy z Polskim Towarzystwem Wspierania Warsztatów Terapii Zajęciowej ,,MOST’’.

W wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli m.in. Marek Mazur Burmistrz Miasta Gminy Baranów Sandomierski, Alina Zasadnia Skarbnik MiG Baranów Sandomierski, Andrzej Kobylarz Sekretarz MiG Baranów Sandomierski, Jerzy Sudoł Starostwa Powiatu Tarnobrzeskiego, Jacek Rożek Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Damian Drąg Dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, Ewa Kędzierska Kierownik PCPR-u w Tarnobrzegu , Dyrektorzy szkół z terenu Miasta i Gminy oraz kierownicy jednostek organizacyjnych. W wystawie uczestniczyli także sami autorzy wraz z rodzinami.Nie sposób było przejść obojętnie obok zaprezentowanych stoisk, były przepiękne rzeźby, kolorowe wyroby ceramiczne, obrazy rękodzieło. Każda z tych rzeczy wyjątkowa i starannie wykonana. Jak wspomina Magdalena Durda Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Baranowie Sandomierskim są to piękne rzeczy, a uczestnicy WTZ cieszą się, że prace przez nich wykonane wzbudzają zachwyt u innych osób. To właśnie napędza ich do działania i tworzenia kolejnych.’’

Warto dodać, że w Baranowie Sandomierskim uczestnicy WTZ mogą korzystać z 8 pracowni m.in. stolarskiej, krawieckiej, rzemiosł różnych i prac użytecznych,, plastycznej, ceramicznej , przyrodniczej, rękodzieła artystycznego i pracowni dnia codziennego, gdzie powstają wspaniałe dzieła, które sprzedawane są m.in. na kiermaszach.

Do kiedy można oglądać wystawę?

Zapraszamy w najbliższych dniach, bowiem do 30.06.2022r. będzie gościć w Zespole Zamkowo-Parkowym w Baranowie Sandomierskim.

 

Więcej zdjęć dostępnych jest w Galerii -> tutaj.

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
21.06.2022
Data publikacji
21.06.2022
Data modyfikacji
21.06.2022