Kajakami płyną do Warszawy.  Dziś 26-osobowa załoga zagościła w Baranowie Sandomierskim.

Piękną nadwiślańską przygodę, kajakarze rozpoczęli 10 lipca. W tym dniu rozpoczął się I etap Vistuliady, liczył on 65,6 km i prowadził od Bierunia Nowego do Krakowa.  Obecnie trwa II etap, w ramach którego wodniacy dopłyną do Sandomierza. Dziś na krótki odpoczynek załoga zatrzymała się w Baranowie Sandomierskim.

Pełni radości i zadowolenia,  aktywnie spędzają czas z wiosłem w ręku, a także poznają przyrodę oraz dziedzictwo historyczne i kulturowe nadwiślańskich miejscowości. Płynąc Królową Polskich Rzek uczestnicy odwiedzają pobliskie zabytki i odkrywają wiele miejscowych atrakcji – tak też będzie i w naszej Gminie.

Tuż przed godz. 14:00 kajakarze dobili do brzegu, przy dawnej przeprawie promowej w Baranowie Sandomierskiem, teraz międzynarodowa ekipa musi rozbić namioty, by popołudniu po chwili odpoczynku rozpocząć zwiedzanie baranowskich perełek. Bogata w ciekawe miejsca i urokliwe zakątki Gmina, z pewnością zauroczy miłośników wodnych sportów. Dzisiejsze zwiedzanie rozpoczną w Zamku.

Jutro wypływają do Sandomierza, gdzie zakończą II etap, a jednocześnie rozpoczną ostatni odcinek wyprawy. Meta zaplanowana jest w Warszawie, gdzie wraz z innymi  wodniakami z całej Polski 1 sierpnia, o godz. 17.00 uczczą na Wiśle kolejną rocznicę Powstania Warszawskiego .

 

 

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
22.07.2021
Data publikacji
22.07.2021
Data modyfikacji
22.07.2021