Blisko 145 seniorów z terenu Miasta i Gminy Baranów Sandomierski będzie uczestniczyć przez kolejne miesiące w wykładach w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Od 2019 roku na terenie naszej Gminy istnieje Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zrzesza on mnóstwo osób, które w ciekawy sposób spędzają wspólnie czas.

Jak co roku, w październiku zainaugurowano kolejny rok akademicki 2022/2023. Po uroczystym odśpiewaniu Gaudeamus Teresa Żyguła – Prezes UTW, przedstawiła dotychczasową działalność stowarzyszenia m.in. liczne wykłady popularnonaukowe, warsztaty kulinarne, promocja zdrowia i sportu, liczne wycieczki kulturalno- turystyczne. Tego typu spotkań nie zabraknie także w roku akademickim 2022/2023.

Pierwszy wykład odbył się na sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim, w którym uczestniczył m.in. Marek Mazur Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Jerzy Sudoł Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Anna Szylar rektor Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu  oraz członkowie UTW.

W tym uroczystym dniu seniorzy otrzymali wiele życzeń zwłaszcza zdrowia i pomyślności na kolejny rok działalności Uniwersytetu.

Wykład inauguracyjny wygłosiła pani dr Małgorzata Makowska pt.: „Wdzięczność i optymizm, jako klucze do zdrowia”. Spotkanie uświetnił występ muzyczny w stylu retro.

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
17.10.2022
Data publikacji
17.10.2022
Data modyfikacji
17.10.2022