Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne, z tej okazji na terenie Miasta i Gminy Baranów Sandomierski przygotowano szereg konkursów i wydarzeń nawiązujących do tradycji wielkanocnych.

Już 2 kwietnia 2023r. w Baranowie Sandomierskim odbędzie się XII edycja konkursu na ,,Największą i Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”, organizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim. Każdego roku w konkursie biorą udział mieszkańcy Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia, rodziny i osoby indywidualne. W ten sposób kultywujemy piękne, polskie tradycje. Ręcznie wykonywane palmy mienią się kolorami, zachwycają różnorodnością a przede wszystkim są starannie wykonane z tradycyjnych materiałów. Ta piękna tradycja palm wielkanocnych uświetnia uroczystości kościelne w Niedzielę Palmową na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym roku także zachęcamy Państwa do udziału! Przypominamy – karty zgłoszeniowe i wszystkie potrzebne załączniki należy dostarczyć do siedziby organizatora do dnia 29.03.20223r.

Wymagane dokumenty do pobrania znajdziecie tutaj -> Konkursy

 

Ale to nie wszystko… Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim po raz kolejny przeprowadzi gminny konkurs plastyki wielkanocnej ,,WIELKANOC 2023”.

Jesteście kreatywni?  Macie pomysł na ciekawą ozdobę wielkanocną, a może odziedziczyłeś/aś talent po babci i robisz najpiękniejsze stroiki w rodzinie? Ten konkurs jest dla Ciebie!  Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież  do udziału w tym konkursie!

Na przygotowanie prac konkursowych zostało niewiele czasu, bo należy je dostarczyć do Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim do 24 marca 2023r. – a więc do dzieła! 😉

Regulamin i wymagane dokumenty do pobrania znajdziecie tutaj -> Konkursy

 

Ciekawym wydarzeniem, będzie także III Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się 2 kwietnia 2023r.
w godzinach od 11:00- 16:00 na Zamku w Baranowie Sandomierskim. To właśnie tam będziecie mogli posmakować pyszne mazurki i babki wielkanocne, podziwiać rękodzieło i tradycyjne ozdoby wielkanocne. Warto dodać, że tegoroczny kiermasz będzie połączony z XII edycją konkursu na ,,Największą i Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Bo to właśnie na Zamku odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.

Serdecznie zapraszamy!

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
17.03.2023
Data publikacji
17.03.2023
Data modyfikacji
17.03.2023