Stery nowo utworzonego Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Skopaniu przejął wybrany na stanowisko dyrektora mieszkaniec Skopania, od wielu lat związany ze sportem – Tomasz Kryszpin.

W dniu wczorajszym, tj. 2 października oficjalnie rozpoczął pracę dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Skopaniu – Pan Tomasz Kryszpin, podpisując umowę z Burmistrzem Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Markiem Mazurem.

Tomasz Kryszpin to 36-letni mieszkaniec Skopania, absolwent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na kierunku administracja. Od dziecka związany ze sportem, swoje pasje rozwija na pozycji bramkarza w Klubie Sportowym Wisan Skopanie, dodatkowo posiada licencję trenerską dzięki czemu spełnia się w roli trenera, zarażając najmłodsze pokolenie do gry w piłkę nożną. Jego zaangażowanie wielokrotnie zostało doceniane nominacją i nagrodą  „Trenera roku” w plebiscytach sportowych organizowanych przez lokalne media. Na stanowisko dyrektora został wybrany w drodze konkursu ogłoszonego przez Urząd Miasta i Gminy Baranów Sandomierski.

Zadania, jakie na najbliższy okres postawił przed sobą nowy dyrektor GOSiR-u, to współpraca z lokalnymi klubami sportowymi, stowarzyszeniami oraz przygotowanie szerokiej oferty zajęć zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. – Wszystko po to, aby zachęcić jak największą liczbę mieszkańców naszej Gminy do aktywnego spędzania czasu.

Dodatkowo swoim nadzorem i opieką obejmie takie obiekty sportowe jak siłownia na hali sportowej w Skopaniu czy stadion lekkoatletyczny w Baranowie Sandomierskim, dzięki czemu będą one mogły w pełni służyć mieszkańcom.

Dyrektor GOSiR-u nie będzie miał łatwego zadania, przed nim wiele zawodowych wyzwań ponieważ to on od podstaw będzie musiał zbudować nową jednostkę, jednak jego zapał i chęci dają mocną podstawę do wiary w sukces i tego właśnie mu życzymy !

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Kamila Sabo
Osoba aktualizująca
Kamila Sabo
Data wytworzenia
03.10.2023
Data publikacji
03.10.2023
Data modyfikacji
03.10.2023