W ubiegłą niedzielę 11 września w Baranowie Sandomierskim odbyły się uroczystości upamiętniające 83. rocznicę przeprawy Armii Kraków przez Wisłę w Baranowie Sandomierskim

Towarzystwo Historyczne Ziemi Baranowskiej „Mały Wawel” oraz Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski przygotowali lekcję historii w ramach obchodów 83. rocznicy przeprawy Armii Kraków przez Wisłę w Baranowie Sandomierskim.

11 września uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Baranowie Sandomierskim, po jej zakończeniu mieszkańcy Gminy i zaproszeni goście udali się nad Wisłę, pod odsłoniętą w ubiegłym roku tablicę informacyjną na Bazie WOPR upamiętniającą działania wojenne w 1939 roku w rejonie Baranowa Sandomierskiego. Na miejscu uroczystości nastąpiło złożenie kwiatów oraz symboliczne zapalenie znicza przez przedstawicieli samorządu – Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Pana Marka Mazura, Starostę Powiatu Tarnobrzeskiego Pana Jerzego Sudoła, Przewodniczącego Zarządu Osiedla Kazimierza Ślęzaka, członków Towarzystwa Historycznego Ziemi Baranowskiej „Mały Wawel” Pana Stanisława Smyklę i Pana Zbigniewa Kamudę oraz zaproszonych na uroczystości emerytowanych oficerów Wojska Polskiego, uczestniczących z XVI Zjeździe Absolwentów Oficerskiej Szkoły Wojsk Pancernych w Poznaniu w Baranowie Sandomierskim.

Swoją obecnością uroczystości uświetnili także ks. Proboszcz Andrzej Machowicz oraz druhowie z Ochotniczej Staży Pożarnej w Baranowie Sandomierskim.

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Kamila Sabo
Osoba aktualizująca
Kamila Sabo
Data wytworzenia
13.09.2022
Data publikacji
13.09.2022
Data modyfikacji
13.09.2022