Trwają prace remontowe w Zespole Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim.

Przypomnijmy… W ramach ogłoszonego przetargu na zadanie pn. n. „Termomodernizacja i przebudowa budynku Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim- I etap” złożone zostały cztery oferty, spośród nich na wybrano najkorzystniejszą, którą zaprezentowała firma Zakład Remontowo-Budowlany MALBUD Józef Dolot z siedzibą w Mielcu. W dniu 18 maja br. podpisano umowę na w/w zadanie, a od pierwszych dni czerwca rozpoczęto prace.

Cała inwestycja została podzielona na II etapy.

I etap rozpoczął się w czerwcu i w ramach niego zaplanowano przeprowadzenie głębokiej termomodernizacji budynku, która przyczyni się do zapewnienia komfortowych warunków dla uczniów, a także  poprawi walory estetyczne placówki. Prace budowalne  obejmują m.in. – roboty rozbiórkowe i instalacyjne w budynkach,  montaż instalacji piorunochronnej i częściowo instalacji centralnego ogrzewania. Koszt prac w ramach tego etapu został wyceniony na 1 494 889,56 zł.  Ponadto wykonana zostanie izolacja cieplna.

Na ten moment została już wymieniona stolarka okienna i wykonano część prac związanych z dociepleniem elewacji budynku, dzięki czemu placówka zyskała nowe oblicze. Zakończenie inwestycji planowane jest na listopad tego roku.

Warto pokreślić, że na inwestycję Gmina Baranów Sandomierski otrzymała  2 000 000,00 zł ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w ramach drugiego rozdania środków covidowych.

Dzięki tej inwestycji uczniowie będą mogli korzystać z nowocześniej placówki, która będzie na długie lata służyć najmłodszym mieszkańcom naszej Gminy Baranów Sandomierski.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
12.08.2021
Data publikacji
12.08.2021
Data modyfikacji
12.08.2021