W dniu 1 czerwca Zespół i Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim obchodził rocznicę urodzin swojego Patrona – ks. Jana Twardowskiego. Ten wyjątkowy dzień został połączony ze świętem wszystkich dzieci.

W ramach wydarzenia na stadionie lekkoatletycznym w Baranowie Sandomierskim odbył się XXIII Gminny Turniej o Pucharek Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski. Uczniowie klas I-III  z terenu naszej gminy rywalizowali w sportowych konkurencjach o cenne nagrody, które wręczył Marek Mazur Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski.

Po zakończonych zmaganiach sportowych, klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco: 

I miejsce – Skopanie
II miejsce ex aequo – Ślęzaki i Wola Baranowska
III miejsce – Dąbrowica
IV miejsce – Baranów Sandomierski

Oprócz sportowej rywalizacji, najmłodsi mogli skorzystać z wielu atrakcji, które przygotowano specjalnie dla nich.  Na wydarzenie przybyli m.in.: przedstawiciele WORD Tarnobrzeg, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu oraz Posterunku Policji w Baranowa Sandomierskim, miłośnicy motocykli z Grupy Motocyklowej Pinokia oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu.

Ponadto uczniowie z klas czwartych mieli okazję przystąpienia do egzaminu na kartę rowerową w miasteczku ruchu drogowego zorganizowanego przez WORD z Tarnobrzega.

Zdjęcia: Renata Alberska

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
06.06.2023
Data publikacji
06.06.2023
Data modyfikacji
06.06.2023