W minioną niedzielę, 12 czerwca br. podczas „Rodzinnego Pikniku” Sołectwo Kaczaki wraz z najmłodszymi świętowało Dzień Dziecka ! Na terenie przy placu zabaw na mieszkańców czekała moc atrakcji i niespodzianek. 

Dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa, malowanie buzi przez animatorkę – to tylko niektóre z niespodzianek, które przygotowane zostały dla najmłodszych.

Niedzielne świętowanie było idealną okazją do uroczystego otwarcia nowej altany, znajdującej się przy placu zabaw w Kaczakach. Symbolicznego przecięcia wstęgi wraz z gospodarzami dokonali zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur, Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus, Wicestarosta Jacek Rożek.

Dzięki uprzejmości strażaków z OSP Kaczaki niedzielna zabawa była również pouczającą lekcją podczas której dzieci dowiedziały się jak wygląda ich praca oraz  jakim sprzętem się posługują. Mogły z bliska obejrzeć samochody strażackie oraz ich wyposażenie.

Słoneczna pogoda oraz bogaty program dostosowany do różnorodnego wieku uczestników okazały się niezwykle ciekawą propozycją spędzenia niedzielnego popołudnia. Oczywiście nie mogło się obyć bez wyśmienitych smakołyków serwowanych przez znakomite członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Kaczakach.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, zaangażowanym w organizację tego wydarzenia, przede wszystkim: Sołtysowi Sołectwa Kaczaki, Radnemu, Radzie Sołeckiej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Kołu Gospodyń Wiejskich.

Doskonała zabawa sprawiła wiele radości wszystkim, którzy odwiedzili Sołectwo 12 czerwca.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Kamila Sabo
Osoba aktualizująca
Kamila Sabo
Data wytworzenia
15.06.2022
Data publikacji
15.06.2022
Data modyfikacji
15.06.2022