Za nami druga edycja kolarskiej imprezy sportowej. Karpacki Wyścig Kurierów dla Amatorów w tym roku zgromadził ponad 100 kolarzy, którzy pokonali malowniczą trasę Wyścigu.

Zdecydowanymi faworytami wyścigu okazali się Dawid Nytko i Sonia Cięciel. To oni byli najlepsi w klasyfikacji kobiet i mężczyzn. Miłośnicy kolarstwa mieli do pokonania dystans, który przebiegał przez Gminę Baranów Sandomierski i Padew Narodową. Dwie pętle (50 km) nadwiślańskiej, malowniczej trasy miały do pokonania Panie, z kolei Panowie wykazali się swoimi umiejętnościami na odcinku 100 km ( 4 pętle).

Przypomnijmy… Jedna pętla Wyścigu licząca 25 km rozpoczynała się w Baranowie Sandomierskim, kolejno biegła w kierunku Dymitrowa Dużego, Domacyn, Wojkowa, następnie przez Padew Narodową, Kębłów, Zaduszniki, Przykop, Domacyny, Dymitrów Mały z metą na baranowskim Rynku.

Byliśmy pod wielkim wrażeniem umiejętności rywalizujących sportowców, bowiem po stracie o godzinie 12:00, pierwsi na mecie, byli już kilka minut po godzinie 14:00, pokonując 100 km w nieco ponad 2 godziny.

Nie sposób nie wspomnieć o gościu honorowym sobotniego Wyścigu. Dariusz Baranowski słynny polski, kolarz i niejednokrotny zwycięzca wyścigów kolarski, zagościł w naszym mieście, by wspólnie z innymi sportowcami pokonać trasę Wyścigu.

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała kolarskiej rywalizacji. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Tym samym zapraszamy wszystkich w przyszłym roku na kolejne sportowe zmagania!

Szczegółowe wyniki z podziałem na poszczególne kategorie znajdziecie Państwo poniżej.

Cała galeria zdjęć dostępna tutaj -> Galeria

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
29.08.2022
Data publikacji
29.08.2022
Data modyfikacji
29.08.2022