Ostatni weekend dla sportowców z Tarnobrzeskiego Klubu Oyama Karate przyniósł żniwo sukcesów. Po raz kolejny udowodnili, że miejsca na podium przeznaczone są właśnie dla nich!

W ostatnia sobotę 26 marca 2022r. zawodnicy Tarnobrzeskiego Klubu Oyama Karate walczyli na dwóch frontach – w Radomiu i w Sandomierzu.

W Radomiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego OYAMA PFK w Kumite, podczas których Gminę Baranów Sandomierski  reprezentowali: Konrad Mystek, Wiktor Kopeć, Natalia Paczyńska, Michalina Stępień. Ich organizatorem był Radomski Klub Sportowy OYAMA i Gmina Miejska Radom. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski i OYAMA Polska Federacja Karate. W Mistrzostwach uczestniczyło 135 zawodników z 11 klubów OYAMA karate i Kyokushin Matsushima.
Pojedynki sprawnie zostały rozegrane na trzech matach. Sędzią głównym był Shihan Witold Choiński 6 dan (Białystok). Obowiązki sędziów maty pełnili: Sensei Krystian Niemiec 4 dan (Rzeszów), Sensei Dariusz Kowalski 3 dan (Legionowo) i Sensei Grzegorz Uzar 3 dan (Tarnobrzeg).
Tarnobrzeski Klub Oyama karate prezentowało 10 zawodników.
Na pierwszym stopniu podium stanęli: KONRAD MYSTEK, MARCIN SROMEK, KACPER SROMEK i WIKTOR KOPEĆ
Miejsca drugie zajęła GABRIELA UZAR,
Na trzecim miejscu podium stanęli: NATALIA PACZYŃSKA, ANTONINA TAŁAJ, MICHALINA STĘPIEŃ, IGOR SŁODOWNIK i FRANEK ZBYRAD

Tego samego dnia w Sandomierzu odbył się ,, Otwarty Turnieju Karate Sendomiria Cup ” w którym startowało 375 zawodników z 33 klubów z całej Polski w tym jeden klub z Ukrainy. Gminę Baranów Sandomierski  w tych zawodach reprezentował  Marcel Pyłka, Organizatorem zawodów był Sandomierski Klub Karate Shinkyokusin na czele z shihan Andrzejem Orłowskim 5 Dan. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonali shihan Remigiusz Karpiński 6 dan- sędzia główny zawodów i burmistrz Miasta Sandomierza Pan Marcin Marzec.
W zawodach wystartowała 6 najmłodszych zawodników Tarnobrzeskiego Klubu Oyama Karate, stawiający pierwsze kroki w kumite: Marcel Pyłka, Daniel Kopeć, Mikołaj Marzec, Hlib Lytvynenko, Przemek Turbak, Wiktor Burek- wszyscy nasi zawodnicy zakończyli rywalizacje w eliminacjach.

Po raz kolejny gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów. Składamy również serdeczne podziękowania rodzicom i członkom klubu, za pomoc w organizacji wyjazdu jak również opiekę nad zawodnikami podczas zawodów.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
30.03.2022
Data publikacji
30.03.2022
Data modyfikacji
30.03.2022