Zaopatrzeni w worki, rękawiczki i maseczki  wspólnie ruszyli ulicami Dymitrowa.  Podczas weekendowej akcji mieszkańcy zadbali o otaczające ich środowisko!

I edycja akcji ,,Nie tracimy EkoDucha – sołecka zawierucha’’ okazała się  sukcesem. W inicjatywie wzięło udział prawie 40 osób w różnym wieku! Do akcji dołączyły także członkinie Koła Gospodyń Wiejskich oraz druhowie OSP  Dymitrów Mały.

Mieszkańcy Dymitrowa  zbierając śmieci w sobotnie popołudnie zrobili porządną zawieruchę! Wolontariusze zaopatrzeni  w worki i rękawice zostali podzieleni na rewiry sprzątania. Ich zadaniem było uporządkowanie określonego terenu. Zbierano papierki, puszki, reklamówki, butelki plastikowe i szklane, dzięki temu przydrożne rowy i skwery zostały uporządkowane. Zebrano wyrzucone opony i śmieci z nadwiślańskiej kępy. Zadbano  również o teren wokół budynku remizy OSP i stawy na terenie sołectwa.  Podczas całej akcji worki szybko się zapełniały, a wśród zebranych śmieci „królowały”  szklane butelki i puszki.

– Nie spodziewałam się takiej frekwencji, przyznaje Magdalena Kosztur, Sołtys Sołectwa Dymitrów Mały. Jestem ogromnie wdzięczna wszystkim mieszkańcom, którzy chętnie włączyli się w to wydarzenie. To pokazuje, jak bardzo nam wszystkim zależy, aby nasza Gmina była piękna, czysta i zachęcała turystów do wypoczynku właśnie u nas.  Mam nadzieję, że estetyka środowiska naturalnego w naszym regionie , dzięki takim akcjom poprawi się, a za rok, podczas II edycji spotkamy się w jeszcze większym gronie.

Wszyscy uczestnicy zgodnie podkreślali,  że takich akcji powinno być więcej. Dlatego mamy nadzieję, że tegoroczna edycja zainicjuje szereg akcji ekologicznych na kolejne lata, a uczestnicy będą skutecznie promować postawy ekologiczne w społeczeństwie.

Na zakończenie akcji, dzięki wsparciu Gminy Baranów Sandomierski wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy upominek.

 

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
26.04.2021
Data publikacji
26.04.2021
Data modyfikacji
28.04.2021