Już po raz III mieszkańcy Dymitrowa Małego  zorganizowali akcję pn. ,,Nie tracimy EkoDucha -Sołecka Zawierucha”. W sobotnie popołudnie w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi uczestnicy zakasali rękawy i wysprzątali nadwiślańskie sołectwo.

Mieszkańcy zaopatrzeni  w worki i rękawice tego dnia zrobili porządną zawieruchę! Podzieleni na rewiry sprzątania zadbali o czystość na wcześniej określonych terenach. Zbierano papierki, puszki, reklamówki, butelki plastikowe i szklane, dzięki temu przydrożne rowy i skwery zostały uporządkowane. Zebrano wyrzucone śmieci z nadwiślańskiej kępy, zadbano o teren wokół budynku remizy OSP i stawy na terenie sołectwa.

Jak wspominają organizatorzy frekwencja po raz kolejny dopisała, bo w inicjatywie wzięło udział prawie 30 osób w różnym wieku.  Cieszy również fakt, że worków ze śmieciami w tym roku było o połowę mniej niż w ubiegłych latach! To wspaniała wiadomość, bowiem widać że ,,Sołecka zawierucha” przynosi efekty, a estetyka środowiska naturalnego znacznie się poprawia. Pokazuje także,  jak bardzo nam wszystkim zależy, aby nasza Gmina była piękna, czysta i zachęcała turystów do wypoczynku właśnie u nas.

Po zakończonej akcji, jak co roku na uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich.

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
24.04.2023
Data publikacji
24.04.2023
Data modyfikacji
24.04.2023