Dzień Ziemi to wspaniała okazja, by przypomnieć jak ważne dla środowiska jest segregowanie odpadów. Serce na nakrętki promujące ekologię, od dziś stojące na baranowskim rynku będzie również pomocną dłonią dla potrzebujących.

W dniu dzisiejszym dokonano montażu serca na Rynku w Baranowie Sandomierskim. Fundatorem kosza na nakrętki jest firma EKO-Kwiat, będąca odbiorcą odpadów komunalnych w Gminie Baranów Sandomierski.

Dzięki wykonaniu metalowego serca, mieszkańcy będą mogli wrzucać zbierane plastikowe nakrętki, a tym samym wesprzeć osoby potrzebujące w pozyskaniu środków na leczenie czy rehabilitację.

Nakrętki z butelek po napojach, wodzie, mleku czy jogurtach może wrzucić każdy! Zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Teraz nakrętki zbierane w Państwa domach mogą pomóc innym!

Na chwilę obecną nie jest jeszcze ustalone na kogo zostaną przeznaczone nakrętki ze zbiórki. Jednak jesteśmy przekonani, że wszystkie potrzebujące dzieci z Gminy Baranów Sandomierski, dzięki Państwa ogromnym sercom, będą mogły skorzystać z pomocy. Informacje dla kogo zbieramy i przez jaki okres czasu będzie prowadzona dana zbiórka będą przekazywane i dostępne na stronie internetowej Urzędu Gminy Baranów Sandomierski oraz na portalu społecznościowym Facebook.

Osoby, które są zainteresowane pozyskaniem nakrętek prosimy o kontakt z Urzędem Miasta i Gminy Baranów Sandomierski pod numerem telefonu (15) 811 85 81 wew. 132 lub drogą elektroniczną na adres e-mail: urzad@baranowsandomierski.pl

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w tej wspaniałej inicjatywie. Wierzymy, że Państwa serca są równie duże, jak to na baranowskim rynku i szybko zostanie wypełnione nakrętkami! Pamiętajmy, że każda zakrętka się liczy i sprawi ogromną radość !

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
22.04.2021
Data publikacji
22.04.2021
Data modyfikacji
22.04.2021