Realizując projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Burmistrza Miasta
i Gminy Baranów Sandomierski seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Baranowie Sandomierskim poznają kulturę i życie Lasowiaków.

W ubiegły czwartek uczestnicy UTW odwiedzili Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. To właśnie tam wędrując szlakiem dziedzictwa kulturowego poznawali kulturę i życie Lasowiaków w widłach Wisły i Sanu.

Podczas wycieczki po skansenie mogli zobaczyli świat, którego już nie ma, poznawali historię Lasowiaków, ich codzienne życie, zabawy i kulturę życia. Wchodzili do chałup wyposażonych w sprzęty właściwe dla danych pomieszczeń  i czasu, spichlerzy, karczmy, kościoła, leśniczówki. Szczególnie podziwiali naturalny pejzaż przydomowych ogródków, sadów, pasiek, pół uprawnych, stawów otoczonych zielenią i lasem.

Pełni wrażeń seniorzy wspominali swoje dzieciństwo u babci, gdzie nie tak dawno spędzali wolny czas i pomagali w gospodarstwie przydomowym.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
26.10.2022
Data publikacji
26.10.2022
Data modyfikacji
26.10.2022