Natalia Paczyńska i Kacper Sromek – to oni podczas V  Wagowych Mistrzostwach Europy Kyokushin WKB wywalczyli tytuły Wicemistrzów Europy!

W dniach 12-13 listopada 2022 roku w Dębicy odbyły się V  Wagowych Mistrzostwach Europy Kyokushin WKB.
W zawodach wzięło udział ponad 670 zawodników z 17 państw z całej Europy jak również z Izraela. W zawodach startowali zawodnicy z kilku organizacji Karate kontaktowego, w tym z Polskiej Federacji Oyama Karate, prezentując bardzo wysoki poziom sportowy.

Tarnobrzeski Klub Oyama Karte reprezentowała 3 zawodników;

Natalia Paczyńska, która w klasyfikacji końcowej zajęła 2 miejsce, tym samym została Wicemistrzynią Europy w kategorii junior starszy dziewcząt – 50 kg,

Kacper Sromek, który zakończył rywalizację również na 2 miejscu, zdobywając tytuł Wicemistrza Europy
w kategorii junior starszy chłopców -65 kg,

oraz Kamil Pluta – ( junior -60 kg), który po bardzo dobrym pojedynku zakończył rywalizacje w eliminacjach.

Warto podkreślić, że trenerem/sekundantem tej zdolnej młodzieży jest  Grzegorz Uzar.

Organizatorem Turnieju było WKB Poland  oraz Leżajski Klub Kyokushin Karate  na czele z shihan Dariuszem Burdą. Sędzią głównym zawodów był shihan Tomasz Mendoń 5 Dan z Dębicy. Organizacja turnieju była na bardzo wysokim poziomie.

Gratulujemy zawodnikom odniesionych sukcesów i dobrych walk. Członkom klubu oraz rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu oraz gorący doping naszych zawodników.