Znamy wyniki pierwszej edycji pilotażowego naboru wniosków o dofinansowanie
z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Nabór do Programu Inwestycji Strategicznych rozpoczął się 2 lipca i trwał do 15 sierpnia 2021 roku. W ramach pierwszej edycji naboru Gmina otrzymała blisko 8,5 miliona na ważną inwestycję!

Zadanie będzie polegało na budowie łącznika dróg wojewódzkich nr 872 i nr 985, czyli tzw. drogi przez cegielnię.  Podczas realizacji inwestycji powstanie droga o łącznej długości ok. 1400 m, w tym  840 m nowej drogi, która w znaczący sposób poprawi komunikację na nowopowstałej trasie. Na odcinku około 400m zostanie przebudowana ul. Popiełuszki na, powstanie tam m.in. ścieżka pieszo-rowerowa i zostanie zmodernizowane oświetlenie uliczne. Przebudowie zostaną poddane również dwa skrzyżowania z droga wojewódzką, w wyniku czego powstanie rondo.

Jest to z pewnością dobra wiadomość dla mieszkańców m.in. Skopania, Woli Baranowskiej, Knapów czy Durdów, którzy jadąc w kierunku Tarnobrzega będą mogli zaoszczędzić czas, nie nadrabiając zbędnych kilometrów. Łącznik dróg, który niebawem powstanie, pozwoli także na szybszy czas dojazdu służb ratowniczych, który zostanie skrócony o ok. 5min. Zostanie poprawione także bezpieczeństwo komunikacyjne.

Mamy równie dobrą wiadomość dla mieszkańców korzystających z drogi przez tzw. zwałkę! Starostwo Powiatowe otrzymało na budowę tej drogi 7 000 000 zł. W ramach tej inwestycji powstanie chodnik na odcinku od Szkoły w Dąbrowicy do końca obszaru zabudowań. Będzie to równie ważna inwestycja, ponieważ poprawi się dostępność komunikacyjną obszaru Gminy.

Inwestycje drogowe na terenie Gminy Baranów Sandomierski nabierają rozpędu, co z pewnością jest dla Mieszkańców wspaniałą wiadomością!

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
26.10.2021
Data publikacji
26.10.2021
Data modyfikacji
26.10.2021