W ubiegłym tygodniu podpisano umowę na realizację nowych inwestycji w Gminie Baranów Sandomierski.

Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur dnia 16 lutego 2023 roku podpisał umowę na realizację zadania, w ramach którego zostanie wykonana przebudowa części budynku  Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim z adaptacją pomieszczeń na żłobek i przedszkole. Warto podkreślić że w ramach inwestycji powstanie pierwszy żłobek na terenie Gminy. Uruchomienie żłobka planowane jest na jesień b.r. Rodzice zainteresowani posłaniem swoich pociech do żłobka proszeni są o kontakt z Urzędem Miasta i Gminy Baranów Sandomierski. Dla potrzeb najmłodszych zaprojektowane zostały przestronne i wygodne sale, nowe sanitariaty i szatnia. Szkoła uzyska również  nowy plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią.

Ponadto spodziewać możemy się modernizacji szkoły podstawowej w miejscowości Dąbrowica. Prace dotyczyć będą m.in. wymiany pokrycia dachowego, docieplenia ścian zewnętrznych, remontu schodów zewnętrznych, zostanie przebudowana instalacja elektryczna, sanitarna oraz odgromowa. Inwestycja zwiększy poczucie bezpieczeństwa uczniów oraz nada szkole estetyczny wygląd.

Przedmiotowe zadanie dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz z Programu Rozwoju Instytucji Opieki nad Dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2022-2029.

W związku z przeprowadzonym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym spośród 7 złożonych ofert, najkorzystniejsza okazała się oferta firmy GRESBUD Usługi Remontowo-Budowlane Grzegorz Wójcik, z siedzibą w miejscowości Baranów Sandomierski.

Koszt zadania wynosić będzie 2 324 700, 00 zł. Zakończenie robót planowane jest na jesień 2023 roku.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Cebula
Osoba aktualizująca
Magdalena Cebula
Data wytworzenia
21.02.2023
Data publikacji
21.02.2023
Data modyfikacji
21.02.2023