Trwa budowa chodnika dla pieszych przy ulicy Dąbrowskiego w Baranowie Sandomierskim przy drodze wojewódzkiej 985.

W ramach zadania Wykonawca – firma Kordek Kordian Paluszek, 39-304 Dąbrówka Osuchowska 22a, ma do zrealizowania odcinek chodnika o długości około 450 metrów bieżących tj. od skrzyżowania z drogą wojewódzką 872 do zajazdu „Wisła”. Wartości inwestycji wynosi 847 621,91 zł. Inwestycja jest możliwa dzięki staraniom Gminy, która udzieliła pomocy finansowej na realizacje tego zadania. Planowany termin zakończenia prac to grudzień 2023.

W związku z utrudnieniami w ruchu w godzinach pracy Wykonawcy prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do oznaczeń drogowych.

Jednocześnie Samorząd Gminy dąży do dalszej rozbudowy chodników i ścieżek rowerowych na terenie Gminy mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Gmina Baranów Sandomierski posiada opracowaną dokumentację projektową dokończenia chodnika w obrębie zabudowy przy drodze wojewódzkiej 985 na ulicy Krakowskiej w Baranowie Sandomierskim. Opracowana została również dokumentacja dokończenia ścieżki pieszo-rowerowej wydłuż drogi wojewódzkiej 872 na odcinkach od ul. Przemysłowej do ul. Leśnej w miejscowości Skopanie i ul. Wysokie do ul. Zalesie w miejscowości Wola Baranowska. Trwają prace nad opracowaniem dokumentacji projektowej wydłużenia ścieżki pieszo-rowerowej od stadionu lekkoatletycznego w miejscowości Knapy do rzeki Trześniówki miejscowości Durdy.

Powyższe inwestycje będą sukcesywnie realizowane w miarę możliwości finansowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego i Gminy Baranów Sandomierski.

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Jolanta Koper
Osoba aktualizująca
Jolanta Koper
Data wytworzenia
13.10.2023
Data publikacji
13.10.2023
Data modyfikacji
13.10.2023