W dniu 11.07.2021 r. odbyło się uroczyste otwarcie biura ROD „WISAN” w Skopaniu.

W ciągu 2 lat została ukończona inwestycja w postaci drewnianego domku wraz z ogrodzeniem i wyposażeniem w niezbędne meble. Będzie on służył przez wiele lat działkowiczom i Zarządowi jako biuro do działalności i prowadzenia potrzebnej dokumentacji. Na tę uroczystość przybyli zaroszeni goście oraz działkowicze. Wybudowany został obiekt, z satysfakcją podkreślił prezes Zarządu Edward Rusin, dzięki znacznej pomocy Urzędu Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim, Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu, środkach OZP PZD w Rzeszowie i symbolicznego wkładu własnego działkowiczów.
Uroczystego otwarcia budynku ROD dokonali: Burmistrz Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim Marek Mazur, z-ca Burmistrza Marek Barszcz, prezes Okręgowego Zarządu Podkarpackiego PZD w Rzeszowie Robert Dygdoń oraz prezes Zarządu ROD Edward Rusin.
Zarząd serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego przedsięwzięcia. Uchwałą Zarządu ROD WISAN w Skopaniu za zasługi dla ROD zostali uhonorowani odznaczeniami: burmistrz p. Marek Mazur, starosta p. Jerzy Sudoł, wicestarosta p. Jacek Rożek, z-ca burmistrza p. Marek Barszcz. Odznaczenia wręczyła dyrektor biura OZP PZD w Rzeszowie p. Agnieszka Sycz. Swoją obecnością zaszczycił nas również z-ca prezesa OZP PZD w Rzeszowie p. Jan Lis.

Zarząd postarał się również o poczęstunek i ugościł wszystkich przybyłych na tą uroczystość. Zaproszeni goście mogli podziwiać piękne ogródki. Moc kwiatów, drzew owocowych i krzewów, dorodne warzywa przyciągały wzrok przybyłych gości. Działkowicze mogą pochwalić się pięknymi i zadbanymi działkami. Służą one nie tylko pod uprawę warzyw, ale także jako miejsce do wypoczynku. Są to w większości działki rekreacyjno-użytkowe. Nasz ogród jest niczym oaza i płuca miejscowości, jak zaznaczył prezes Zarządu, gdzie chętnie działkowicze wypoczywają i aktywnie spędzają czas ciesząc się bogactwem i pięknem przyrody. Życzymy dużo radości i dobrego wypoczynku wszystkim korzystającym z uroku przyrody na naszym ogrodzie.

Oprac. Krystyna Rusin

Zapraszamy do Galerii!

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
15.07.2021
Data publikacji
15.07.2021
Data modyfikacji
15.07.2021