W dniu dzisiejszym podpisano umowę na przebudowę budynku po byłej Spółdzielni Ogrodniczo – Pszczelarskiej w Baranowie Sandomierskim.

Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, w kwocie 2 626 400,00 zł pozwoli na przeprowadzenie rewitalizacji budynku po byłej Spółdzielni Ogrodniczo – Pszczelarskiej w Baranowie Sandomierskim wraz z zagospodarowaniem działki, na której się znajduje.

Przez wiele lat budynek pełnił funkcję handlowo-magazynową, gdzie prowadzony był m.in. skup owoców i warzyw od lokalnych rolników. Od połowy lat 90-tych XX w. pozostawał opustoszały i stopniowo ulegał degradacji.
W latach 2017-2018 wykonane zostało zadaszenie budynku, zamontowana została stolarka zewnętrzna oraz ogrodzenie działki. Ze względu na znaczne koszty inwestycji dalsze prace przy obiekcie zostały wstrzymane.
I tu naprzeciw potrzebom naszej lokalnej społeczności wyszedł wskazany Program Inwestycji StrategicznychPolski Ład.

Mając na względzie dobrą lokalizację obiektu i dostępność dla mieszkańców Gminy, zdecydowano, że będzie on służył jako siedziba Gminnego Zakładu Użyteczności Publicznej, który świadczy swoje usługi mieszkańcom Gminy, m.in.: w zakresie zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. Realizację zadania uzasadniał dodatkowo, fatalny stan techniczny i złe warunki socjalno-bytowe, obecnej siedziby GZUP, zlokalizowanej pomiędzy zabudowaniami mieszkalnymi przy ul. Langiewicza.

W ramach zdania, oprócz kompleksowej modernizacji budynku, wykonana zostanie nowa nawierzchnia placu, wiata garażowa, parking dla klientów oraz modernizacja asfaltowej drogi przywałowej na odcinku od drogi wojewódzkiej do placu targowego. Wykonawcą zadania będzie firma Gresbud Usługi Remontowo-Budowlane Grzegorz Wójcik, za kwotę 2 680 000 zł.

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Jolanta Koper
Osoba aktualizująca
Jolanta Koper
Data wytworzenia
20.03.2024
Data publikacji
20.03.2024
Data modyfikacji
20.03.2024