Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowicy w pełni mogą korzystać z remizy strażackiej. Dopełnieniem całej inwestycji był remont wieży, który został zakończony
w tym tygodniu!

Przypomnijmy….

W listopadzie 2020 roku zakończone zostały prace remontowe remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowicy, zadanie wykonywane było w ramach środków pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 oraz środków pochodzących z budżetu Gminy. Budynek zyskał wówczas nową przestrzeń, nowoczesne i funkcjonalne pomieszczenia spełniające najwyższe standardy oraz odmieniony wygląd. Całość inwestycji robi ogromne wrażenie!

Dopełnieniem tego zadania stał się remont wieży strażackiej, który rozpoczął się pod koniec lutego br.  Jej stan techniczny wymagał interwencji, aby druhowie w bezpieczny sposób mogli pełnić swoje obowiązki i zadbać również o bezpieczeństwo mieszkańców. Dlatego też podjęto decyzję o remoncie.

Dzięki środkom pochodzącym w całości z budżetu Gminy w ramach przebudowy i rozbudowy budynków użyteczności publicznej firma TREEBUD Sp. z o.o., przed upływem terminu zakończenia robót budowalnych sfinalizowała inwestycję, której koszt to prawie 40 000,00 zł.

Prace remontowe polegały na skuciu starych tynków i położeniu nowych, cementowo – wapiennych,  zabezpieczeniu podłoży,  poprawę stanu technicznego schodów, malowanie ścian i barierek.

Teraz strażacy wykonujący służbę, mogą korzystać z nowoczesnej infrastruktury dbając o bezpieczeństwo swoje
i mieszkańców.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
06.05.2021
Data publikacji
06.05.2021
Data modyfikacji
06.05.2021