W piątek, 10 lutego o godzinie 14.30 na Rynku w Tarnobrzegu rozpocznie się bicie rekordu Polski dla Bartoszka w największej liczbie osób przebranych za króliki. Celem akcji jest zbiórka środków potrzebnych  na leczenie, rodzice chłopca walczą z czasem, a do zakończenia zbiórki potrzeba jeszcze 7,5 miliona złotych.

Celem akcji jest nagłośnienie na całą Polskę zbiórki dla Bartoszka. Chłopiec otrzymał diagnozę, gdy miał zaledwie 12 miesięcy. Choroba, z którą żyje podstępem niszczy i osłabia jego system mięśniowy. Chłopiec nie chodzi, mimo że ma 20 miesięcy. Jego wiek wyklucza go z refundacji na najdroższy lek świata (lek Zolgensma tj. terapia genowa, która może zatrzymać tę chorobę). Rodzina, bliscy i dobrzy ludzie zbierają od czerwca 2022 roku środki finansowe, by chłopczyk mógł samodzielnie stanąć na nóżki. Dziś 20 miesięczny Bartoszek Jędrasik waży 11 kilogramów. Warunkiem podania terapii genowej jest waga chłopca, która nie może przekroczyć 13,5 kilograma. Dlatego tak bardzo liczy się czas !

Podczas wydarzenia odbędą się liczne koncerty muzyczne z udziałem:

  • YAMAHA Szkoła Muzyczna Tarnobrzeg,
  • Retro Band zespół muzyczny,
  • Chrząszcze,
  • Dagga,
  • Menelaos.

Będą kiermasze ciast, kiermasze z pysznościami, chleb ze smalcem i ogórkiem, kiermasz książek, kiermasz z zabawkami i ozdobami, licytacje na żywo, cegiełki z nagrodami, malowanie twarzy i brokatowe tatuaże w królikowym klimacie, zabawy taneczne na scenie, zabawy z Animatorami, warsztaty plastyczne dla dzieci i pokaz sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej – dla każdego coś się znajdzie !

Dla fanów smacznego jedzenia – na wydarzeniu pojawią się również Foodtracki!

Ważne jest, aby każdy uczestnik miał ze sobą wymagane elementy stroju: wąsy, uszy, ogon oraz ubranie w stonowanym kolorze.

Każdego, kto nie może wziąć udziału biciu rekordu, zachęcamy do dokonywania wpłat na specjalnie utworzonej zbiórce – link tutaj

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Kamila Sabo
Osoba aktualizująca
Kamila Sabo
Data wytworzenia
02.02.2023
Data publikacji
02.02.2023
Data modyfikacji
02.02.2023