Niesamowite kulinarne emocje, moc atrakcji dla najmłodszych, występy artystów z MGOK,  rozgrywki młodych piłkarzy oraz rodzinne zawody wędkarskie wypełniły program Gminnych Obchodów Dnia Dziecka. Stadion lekkoatletyczny w Baranowie Sandomierskim odwiedziło wielu mieszkańców.

Na początek rozgrywki piłkarskie…

Niedziele obchody Dnia Dziecka rozpoczęły się od rozgrywek piłkarskich. Młodzi adepci piłki nożnej rozegrali Turniej w ramach rozgrywek podokręgu Stalowa Wola w kategorii wiekowej ŻAK F1. Wzięły w nim udział OKS Junior Zakrzów, Akademia TS Stale, GAP Zaleszany, Płomień Trześń, LZS Wola Rzeczycka oraz GAS Baranów Sandomierski. Warto dodać, że Gminna Akademia Sportu w Baranowie Sandomierskim wygrała aż 4 mecze!

Rodzinne Wędkowanie? Dlaczego nie!

Miłośnicy wędkowania mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas Rodzinnych Zawodów wędkarskich, które zostały przeprowadzone na zbiornikach wodnych tuż przy stadionie lekkoatletycznym w Baranowie Sandomierskim. Uczestnicy byli mocno zaangażowani w zawody. Wspólnymi siłami rodzice, dziadkowie i dzieci starli się złowić jak największe ryby, bowiem to właśnie rodzina z największą wagą złowionych ryb wygrywała zawody.

Chwilę później przyszedł czas na kulinarne zmagania Kół Gospodyń Wiejskich 

Smakołyków przygotowanych przez KGW nie brakowało. Były pyszne pierogi, wspaniały bigos, ciasta, ciasteczka, tradycyjny chlebek ze smalcem i wiele innych tradycyjnych potraw.  W ramach degustacji mieszkańcy mogli spróbować wyjątkowych smaków ukrytych w starannie przygotowanych potrawach.

Tego dnia Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu tarnobrzeskiego mogły spróbować swoich sił w dwóch konkursach.

Pierwszy z nich to ,,Bitwa Regionów ”. Konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich sprawił, że stolicą naszej Gminy zawładnęły pyszne smaki . W etapie  powiatowym tegoż konkursu wzięło udział 11 Kół z terenu powiatu tarnobrzeskiego. Tradycyjne smaki i aromatyczne potrawy zachwyciły Jury. Dlatego też mieli ciężki orzech do zgryzienia, by dokonać właściwego wyboru i wybrać najlepsze danie!

Po obradach, Komisja Konkursowa przyznała następujące miejsca:

  • I Miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym za danie: ,,Pieczeń wieprzowa nadziewana boczkiem”
  • II Miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Suchorzowie „Pazurki z Sercem” za danie: ,, Staropolskie pierogi suchorzowskie”
  • III Miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowicy „Dąbrowianki” za danie: ,, Zupa krem z fasoli”

Warto dodać, że Laureaci pierwszego miejsca będą reprezentować powiat tarnobrzeski w etapie wojewódzkim ,,Bitwy Regionów”.

Drugi konkurs, to konkurs na ,,Najpiękniejsze stoisko Bitwy Regionów”. To tu Panie i Panowie jako przedstawiciele KGW musieli wykazać się niezwykłą kreatywnością podczas przygotowywania stoiska. Kwiaty, zioła, różnego rodzaju akcesoria i sprzęty pojawiły się na niejednym stanowisku. Całość nawiązywała do tradycji, a starannie dobrane elementy robiły ogromne wrażenie.

W tym konkursie, podobnie jak w konkursie kulinarnym pierwsze miejsce trafiło do Koła Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym. Drugie miejsce powędrowało do Koła Gospodyń Wiejskich w Kaczakach, z kolei trzecie miejsce dla Koła Gospodyń Wiejskich w Skopaniu.

Serdecznie gratulujemy!

… a dla najmłodszych Festiwal Dmuchańców 

Dla najmłodszych uczestników przygotowano moc atrakcji. Festiwal Dmuchańców cieszył się dużym zainteresowaniem. Zjeżdżalnie, basen z łódkami, walec wodny, czy balonowa rakieta dostarczyły maluchom wiele radości. Oprócz tego nie zabrakło animatorów, baniek mydlanych czy malowania twarzy. Miłośnicy służb mundurowych mogli podziwiać wozy strażackie i policyjne oraz wziąć udział w przygotowanych przez funkcjonariuszy konkursach i zabawach dotyczących bezpieczeństwa.

Wspaniała zabawa nie miała końca, zarówno dzieci jak i dorośli tego dnia mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie na ten dzień. Obszerną galerię zdjęc, autorsta Tomasza Młyńca możecie zobaczyć tutaj -> Galeria cz. 1 

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
12.06.2023
Data publikacji
12.06.2023
Data modyfikacji
14.06.2023