Koło Gospodyń Wiejskich w Kaczakach promowało regionalne potrawy lasowickie podczas Miejsko-Gminnych Obchodów Dnia Strażaka w Kaczakach i uroczystość jubileuszu 70-lecia połączona z nadaniem sztandaru dla jednostki OSP Kaczaki.

W sobotę na placu przy Remizie OSP w Kaczakach odbył się Przegląd i degustacja potraw regionalnych – lasowiackich przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

To wydarzenie uprzedziło podpisanie umowy  na realizację zadania publicznego pt.: „ Mieć jak rzeka swoje źródło”, która została podpisana  10 sierpnia 2021r. między Powiatem Tarnobrzeskim z siedzibą w Tarnobrzegu, a Kołem Gospodyń Wiejskich w Kaczakach.

Przegląd został przygotowany przez KGW w Kaczakach wraz z zaproszonym KGW w Markach. Liczba osób biorących udział sięgała kilkuset, dzięki połączeniu Przeglądu z nadaniem sztandaru Jednostce OSP Kaczaki. Wydarzenie to cieszyło się dużym powodzeniem. Przed namiotem i kuchnią polową, gdzie serwowano „jadło swojskie” – ustawiała się kolejka. Największym powodzeniem cieszyły się: pierogi, bigos, ciasta, chleb wiejski ze smalcem i ogórkiem.

Wszystko odbywało się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Przy tej okazji członkinie KGW rozwiesiły plakaty dotyczące szczepień przeciw COVID-19, a podczas imprezy plenerowej rozdawały ulotki informacyjne, zachęcając do szczepień!

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
25.08.2021
Data publikacji
25.08.2021
Data modyfikacji
25.08.2021