W ostatnich dniach odbył się Gminny Konkurs Patriotyczny pod nazwą
„Jestem Polką i Polakiem”. Reprezentacji przedszkoli z Baranowa Sandomierskiego, Dąbrowicy, Durdów, Skopania, Ślęzaków i  Woli Baranowskiej wykazali się ogromną wiedzą.  Wszystkie drużyny zajęły równorzędne I miejsce!

Patronat nad konkursem, którego celem  było kształtowanie poczucia tożsamości i przynależności narodowej, popularyzowanie wiedzy o Polsce, rozwijanie zainteresowania historią, kulturą i tradycją kraju ojczystego, kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci w wieku przedszkolnym objął Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur.

Aby rozluźnić napięcie związane z rywalizacją, konkurs rozpoczęto krótkim programem artystycznym.  Następnie uczestnicy (dzieci 6-letnie z  przedszkoli z terenu Miasta i Gminy Baranów Sandomierski) przystąpili do rozwiązywania ośmiu zadań konkursowych, w rozwiązanie których musieli zaangażować różne zmysły. Do odpowiedzi był wywoływany także, obecny na konkursie, Marek Barszcz Zastępca Burmistrza MiG w Baranowie Sandomierskim, któremu dzieci przyznały punkt za prawidłową odpowiedź.

Reprezentanci przedszkoli z Baranowa Sandomierskiego, Dąbrowicy, Durdów, Skopania, Ślęzaków i  Woli Baranowskiej wykazali się ogromną wiedzą. Dlatego też, wszystkie drużyny zdobyły maksymalną liczbę punktów, zdobywając upragnione I MIEJSCA.

Po zakończeniu części konkursowej nie zabrakło pamiątkowej sesji zdjęciowej i poczęstunku dla wszystkich obecnych. Na wszystkich uczestników czekały dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim oraz przedszkole w Woli Baranowskiej.

Organizatorzy dziękują Burmistrzowi MiG Baranów Sandomierski za objęcie patronatem konkursu i ufundowanie nagród, Zastępcy Burmistrza p. Markowi Barszcz za przybycie i uświetnienie

swoją obecnością konkursu. Podziękowania składamy wszystkim wychowawcom, rodzicom i dzieciom.

Cała galeria z Konkursu dostępna –> tutaj

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
13.05.2022
Data publikacji
13.05.2022
Data modyfikacji
13.05.2022